Wskazówki dotyczące pielęgnacji złotych i srebrnych ozdób

Blask twojego pierścionka zaręczynowego wyblakł? A może to możliwe, że błyszcząca obrączka ma kilka ozdobników? Z biegiem czasu nawet najbardziej wykwintna biżuteria zaczną tracić swój nieskazitelny wygląd. Biżuteria z cennego metalu, taka jak pierścionki, kolczyki i łańcuszki, powinna być traktowana ostrożnie, jeśli chcesz, aby zachowała swój blask tak długo, jak to możliwe. W jaki sposób? Dowiedz się, jak przedłużyć trwałość biżuterii, czytając nasz krótki przewodnik.

Przechowywanie

W wyniku ekspozycji na żywioły biżuteria ciemnieje i traci połysk. Do przechowywania biżuterii niezbędny jest zamek uniemożliwiający przepływ powietrza. Twoja kolekcja będzie bezpieczna w trumnie wyłożonej miękką szmatką lub w pokrowcu z tkaniny. Unikaj opakowań wykonanych z metalu, które mogą uszkodzić szkło i inne nieporowate materiały.

Chemia

Czy z pierścionkiem z brylantem na palcu myjesz ręce lub czyścisz łazienkę? To duży błąd! Niektóre agresywne detergenty (a nawet niektóre kosmetyki) zawierają składniki, które mogą powodować przebarwienia biżuterii i skóry w miejscach noszenia biżuterii. Należy również zauważyć, że chemikalia mogą powodować matowienie i rozwarstwianie materiałów organicznych i naturalnych. Aby tego uniknąć, zdejmij pierścionki i inne przedmioty przed myciem, prysznicem i nakładaniem makijażu. Możesz zabezpieczyć swoją biżuterię, nosząc rękawiczki.

Skorzystanie z profesjonalnej usługi sprzątania

Czasami dobrym pomysłem jest przekazanie cennych rzeczy profesjonalnej firmie sprzątającej i polerującej. Unikaj sprzątania po sobie w domu (np. używania pasty do zębów). Nieprawidłowe czyszczenie biżuterii pozłacanej, rodowanej i satynowanej może prowadzić do uszkodzenia i ścierania powierzchni.