Pierścionki zaręczynowe – najnowsza moda

W przeszłości tradycyjny pierścionek z białym diamentem oprawiony w żółte złoto był oczywistym wyborem dla mężczyzn rozważających propozycję małżeństwa. Ze względu na coraz bardziej zróżnicowany wybór sklepów jubilerskich dostępnych obecnie, wybór tylko jednego pierścionka stał się znacznie trudniejszy. W cenionych salonach możemy odkryć pierścionki z kamieniami szlachetnymi w nietuzinkowych, przyciągających wzrok odcieniach i oryginalnych formach, a także pierścionki z brylantami. Jakie modele są obecnie najmodniejsze? Sprawdź!

Nieoszlifowany diament

Pierścionek z czarnym brylantem to intrygująca koncepcja, która przypadnie do gustu kobiecie szanującej awangardowy styl. Ciekawy kamień sprawia wrażenie niezwykle efektownego na dłoni i dodaje subtelnej elegancji osobie, która go nosi. W przeciwieństwie do swoich krystalicznych, bezbarwnych odpowiedników, czarne diamenty mają strukturę polikrystaliczną. Oznacza to, że pomimo tego, że zostały dobrze wypolerowane, nie błyszczą ani nie błyszczą.

Brylant i korporacja

Gdy na jej palcu założy się pierścionek z ogromnym brylantem otoczony mniejszymi kamieniami tworzącymi charakterystyczną obwódkę zwaną aureolą, będzie zachwycona. Pierścionki Halo są niezwykle ozdobne i arystokratyczne w projektowaniu. Mimo zmieniających się mód zachowują swoją aktualność.
Pierścienie na końcach dwóch pasków
Obrączki, które składają się z dwóch cienkich obrączek, a nie z jednej obrączki, to najnowszy dodatek do branży jubilerskiej, o którym warto wspomnieć. Między dwoma oddalonymi od siebie „paskami” znajduje się diament.

Tanzanit

Pierścionki zaręczynowe z tanzanitu, które mają oszałamiający kamień z delikatnym niebieskim odcieniem, cieszą się w ostatnich latach coraz większą popularnością. Trichroizm to cecha, która odróżnia modne kamienie od innych rodzajów kamieni. Biżuteria tanzanitowa jest niezwykle cenna ze względu na ograniczoną dostępność tego kamienia. Tanzanit wygląda oszałamiająco, gdy jest osadzony w żółtym złocie, ale wygląda również oszałamiająco, gdy jest osadzony w białym lub różowym złocie.