Pierścionek z tanzanitem dla panny młodej

Jeśli chodzi o wybór idealnego pierścionka zaręczynowego, nie brakuje opcji. Wcześniej najczęstszym sposobem poproszenia kogoś o małżeństwo był kryształ, przezroczysty diament i obrączka z żółtego złota. Dziś coraz bardziej popularne stają się bardziej wyrafinowane i kreatywne odmiany. Pierścionki tanzanitowe należą do najpopularniejszych i najbardziej atrakcyjnych wzorów. Co dokładnie wyróżnia kamień, który staje się coraz bardziej popularny?

Największy skarb Tanzanii

Jasnoniebieski kolor tanzanit znany jest z oszałamiającego blasku. W swoim naturalnym środowisku występuje w trzech kolorach: brązowym, fioletowym i niebieskim. Pożądany kształt klejnotu można uzyskać tylko poprzez obróbkę i wystawienie na działanie temperatury 400 stopni Celsjusza lub wyższej. Nazwa kamienia wywodzi się z Tanzanii, kraju, w którym został odkryty po raz pierwszy. Około 600 milionów lat temu, w ekstremalnych warunkach ciśnienia i ciepła, powstał kamień powszechnie używany obecnie w biżuterii. Początkowo myląc go z szafirem.

Jakie są zalety tanzanitu?

Pięknie oszlifowane niebieskie kamienie są cenione za swój urok. Oprawione w złoto tanzanity wyglądają oszałamiająco i dodają wyrafinowania strojowi noszącego. Posiadają trichroizm, co jest wyraźną cechą (w zależności od kąta padania światła możemy zobaczyć aż trzy różne kolory). Ma twardość Mohsa 6,5-7, chociaż jest bardzo krucha. Tanzanit to rzadki kamień szlachetny, który z czasem nabierze wartości ze względu na jego niedobór.