Najlepszym przyjacielem kobiet jest diament

Jeśli chodzi o wręczanie prezentów naszym bliskim, biżuteria diamentowa jest oczywistym wyborem. Szeroki asortyment pierścionków, kolczyków i zawieszek pozwala klientom wybrać produkt najlepiej odpowiadający ich potrzebom. Co jest ważne, aby wiedzieć o diamentach i dlaczego są tak popularne?

Co takiego jest w diamentach, że są tak pożądane?

W większości odpowiedzią na to pytanie jest to, że diamenty są ponadczasowe w swoim pięknie. Większość kamieni, które są obecnie dostępne, to bezbarwne przedmioty o wysokiej czystości, które wyglądają oszałamiająco w połączeniu z żółtym lub białym złotem. Pierścionek o takim charakterze dopełni każdą stylizację i na co dzień wygląda fantastycznie. Diamenty mają szereg zalet, z których najważniejszą jest ich trwałość, która jest najwyższa w skali Mohsa. Oznacza to, że w praktyce diament może zostać zarysowany tylko przez inny diament. Marylin Monroe była bez wątpienia najskuteczniejszą sprzedawcą diamentów, śpiewając w swoim wielkim hicie, że diamenty są „najlepszym przyjacielem każdej dziewczyny”.

Pierścionek zaręczynowy z brylantem – bardziej tradycyjny czy bardziej nowoczesny?

Ze względu na dużą liczbę dostępnych pierścionków z brylantami, podjęcie szybkiej decyzji jest prawie trudne. Projektanci proponują klasyczne pierścionki z brylantem osadzonym w wysokiej koronie. Takie modele fantastycznie prezentują się w połączeniu z konwencjonalną obrączką, a także wyróżniają się na dłoni. W przypadku pierścionków tradycyjnych można również znaleźć takie, w których brylanty ułożone są liniowo, blisko siebie – te pierścionki są płaskie, a wiele pań na co dzień uważa je za przyjemniejsze w noszeniu (brak ich wystające elementy). Do nowoczesnego pierścionka z brylantem możesz wybrać nie tylko niepowtarzalny szlif (np. markizę, poduszkę czy gruszkę), ale możesz również wybrać czarny diament o wielkiej urodzie, jeśli go szukasz.