Modne dla narzeczonych: obrączki bezszwowe

Dla nowożeńców dobór obrączek jest istotną częścią procesu przygotowania ślubu. Zakup pierścionka to ważna decyzja, której nie należy się spieszyć. Chodzi o to, aby obrączki nosiła para na co dzień przez wiele lat. Aby uniknąć degradacji w wyniku zużycia i narażenia na działanie żywiołów, należy je wyrabiać złotem o odpowiedniej czystości (optymalnie 585). Według badań istotnym czynnikiem jest również technika wytwarzania. Bezszwowe obrączki ślubne to modna alternatywa dla bardziej tradycyjnych wzorów. Jakie znaczenie ma ten tytuł? Dlaczego warto postawić taki zakład? Sprawdź!

Bezszwowe obrączki ślubne są właśnie tym, jak brzmią

Tradycyjne obrączki ze szwem (lutowane) są formowane z płaskownika, który został zwinięty w okrągły kształt. W procedurze lutowania końce są ze sobą lutowane. Normą stają się nowsze i wydajniejsze metody produkcji. Pierścienie wykonane z materiałów bezszwowych nie posiadają połączeń obwodowych. Od początku ich kształtem był pojedynczy pierścień. W przeciwieństwie do biżuterii lutowanej, rewolucyjny proces produkcyjny pozwala na wykonanie trwałej biżuterii. Ten rodzaj obrączki znany jest ze swoich długotrwałych właściwości. W przeciwieństwie do lutowanych obrączek ślubnych, które zwykle spłaszczają się ze względu na słabe właściwości, te obrączki nie odkształcają się.

Bezpłatna zmiana rozmiaru bez kłopotów

Rozmiar naszych palców zmienił się dramatycznie w toku ewolucji. Osoby noszące bezszwowe obrączki ślubne mogą zmniejszać lub zwiększać rozmiar pierścionka bez obawy, że się zepsuje.
Atrakcyjny wizualnie wygląd
Istnieje wiele różnych stylów i wzorów obrączek bezszwowych. Dostępne są warianty płaskie, półokrągłe i fazowane w różnych grubościach. Z dodatkiem kamieni szlachetnych i zapadającym w pamięć napisem obrączka może być naprawdę wyjątkowa.