JAK WYCZYŚCIĆ KOLCZYKI?

Biżuteria, którą nosimy, daje nam niepowtarzalny wygląd i styl. Jednak na innych dekoracjach z czasem kumulują się niesmaczne powłoki. Kolejna kwestia to jak bezpiecznie wyczyścić moje kolczyki, naszyjnik lub bransoletkę? Możesz zachować połysk swojej biżuterii, stosując się do tych pomocnych wskazówek.

WSKAZÓWKI DOTYCZĄCE CZYSZCZENIA KOLCZYKÓW

Dobrym pomysłem jest wcześniejsze zastanowienie się, jak wyczyścić kolczyki, aby dowiedzieć się, jak uniknąć nagromadzenia. Dlaczego biżuteria tak szybko się brudzi? Zaopiekuj się nią! Ponieważ nie jest używany, kurz osadza się szybciej. Posiadanie go w pudełku również go spowalnia. Rodzaj użytego metalu ma wpływ na szybkość powstawania nalotu. Wybór złota najwyższej jakości pomoże Ci temu zapobiec.

Aby wyczyścić biżuterię w domu, umieść ją w roztworze słonej wody, następnie w roztworze wody z mydłem, a następnie dobrze spłucz. Inną opcją jest sok z cytryny. Mleko to dobry wybór dla pereł. Piwo może być używane do usuwania nalotów z metali szlachetnych. Inną opcją jest pasta składająca się z wody, sody oczyszczonej i octu, która dobrze sprawdza się w przypadku złota, ale nie jest zalecana w przypadku pereł i kamieni szlachetnych. Kupowanie środka do czyszczenia biżuterii od jubilera to jedna z opcji szybszego i łatwiejszego czyszczenia kolczyków.

Dla tych z Was, którzy nie wiedzą, jak czyścić kolczyki, oto kilka wskazówek:

Metal w Twoich kolczykach wymaga szczególnej uwagi podczas ich czyszczenia. Z biżuterią pozłacaną lub posrebrzaną należy obchodzić się ostrożnie. W porównaniu do złotej powierzchni, cienka powłoka z metalu szlachetnego nie jest tak trwała. Zamiast całkowicie zanurzać te kolczyki w roztworze, użyj mokrego ręcznika, aby je wytrzeć. Jeśli biżuteria zawiera cenne kamienie, najlepiej wyczyścić ją ręcznie, aby uniknąć minerałów. Czyszczenie kolczyków to prosty proces, który można opisać w kilku zdaniach. W swoich działaniach weź pod uwagę materiały, z których są zbudowane. W ten sposób będziesz mogła cieszyć się swoją biżuterią przez wiele lat w idealnym stanie.