sports-shoes-1730937_640

Postaw na klasyczne obuwie

Poszukiwania klasycznego obuwia. 

W obecnych trendach mody możemy zaobserwować powrót stylu rodem z lat osiemdziesiątych i dziewięćdziesiątych. Wielu ludzi spędza mnóstwo czasu na poszukiwaniach ubrań z tamtych czasów. Zarówno odzież jak i obuwie pochodzące z tamtych czasów cechuje klasyczny i niejednokrotnie minimalistyczny wygląd. Te dwie cechy sprawiają, że wykorzystać możemy je w niezliczonej liczbie różnych stylizacji. 

Producenci wychodzą na przeciw zapotrzebowaniom. 

Wielu producentów odzieży i obuwia nigdy nie zaprzestało produkowania swoich flagowych klasycznych modeli lub przerwy w produkcji były bardzo krótkie (zwykle z minimalnymi zmianami w projekcie wyglądu ogólnego). Zdarzają się również spektakularne wznowienia sprzedaży klasyczny modeli sprzed kilkunastu lat. Produkty te są swego rodzaju Świętymi Gralami w świecie mody, więc przekłada się to w znacznym stopniu na sprzedaż. W markowe produkty zaopatrują się gwiazdy muzyki, aktorzy, czy znani sportowcy. 

Dlaczego ludzie uwielbiają modowe klasyki?

Odpowiedź jest prosta. Wielu ludzi w swojej młodości posiadało dokładnie taki sam model, więc zakup nowego produktu po kilkunastu latach stanowi swego rodzaju powrót do przeszłości i pięknych wspomnień. Mogą wyglądać dokładnie tak samo, jak gwiazdy swoich ulubionych gatunków muzycznych. 

Klasyczne modele.

Najbardziej popularne marki odzieżowe takie jak Adidas, Nike, Puma, Umbro, Ralph Lauren posiadają w swoich ofertach produkty, których historia produkcji sięga lat osiemdziesiątych i dziewięćdziesiątych. Coraz częściej przeglądając oferty poszczególnych firm możemy zobaczyć modele wzorowane na tych, które produkowane były dwadzieścia, czy trzydzieści lat temu. Jako przykład, chyba największego obuwniczego klasyka mogę podać model butów firmy Nike. Każda osoba interesująca się modą zdaje sobie sprawę, jaką wartość dla blogerek modowych i szafiarek mają damskie Nike Air Force. Najbardziej popularne są w kolorze białym i według większości pasują do każdego rodzaju odzieży. Są uniwersalne. Ich cena uzależniona jest przede wszystkim od roku produkcji, w którym powstały, ale także od stanu technicznego i wizualnego. Najwięksi fani marki i modelu są w stanie znaleźć praktycznie nowe obuwie z lat dziewięćdziesiątych w zupełnie niezniszczonym stanie. Jednakże ich cena jest czasem wyższa od nowej pary tego samego obuwia. Według niektórych znawców marki materiały używane obecnie do produkcji są niższej jakości od tych, których używano kiedyś. Ciężko stwierdzić, czy sytuacja tak wygląda naprawdę nie mając porównania jakości z pierwszymi modelami, ale wydaje mi się, że może być w tym ziarno prawy.