shoe-506826_640-1

Kozaki na zimę dla kobiet

Zbliża się kolejna zima, a co za tym idzie – kolejny sezon na nowe buty oraz ubrania. Wybór zimowego obuwia stanowi jednak wyjątkowo duży problem dla wielu kobiet, które biją się wewnętrznie z myślami, co wybrać – czy wygodę i ciepło, czy wygląd. Producenci obuwia potrafią pozostać często zupełnie odrealnieni od warunków pogodowych w Polsce. Z przykrością wiele kobiet decyduje się na zdecydowanie zbyt cienkie kozaki, które nie ocieplają stopy.

Wygląd, czy zdrowie?

Tak powinno brzmieć pytanie, które kobiety przed sobą postawią. To nie jest tylko wygoda, ale również zdrowie. Przez wychłodzone stopy większość pań męczy się z nawracającymi zapaleniami pęcherza. Łatwo również o przeziębienie, czy nawet grypę. Od ziemi ciągnie najwięcej zimna i jest to najbardziej odczuwalny chłód. Jeśli nie zadbamy o odpowiednie kozaki, grozi nam stale utrzymujące się przeziębienie, które potrafi być w skutkach tragiczne. Należy pamiętać, że powikłania nawet najmniej groźnej dolegliwości mogą się dla nas źle skończyć.

Wygląd jest oczywiście ważną kwestią i ciężko wyobrazić sobie kobietę, która ze swoim zmysłem estetycznym świadomie podejmie decyzję o wyborze brzydkiego obuwia. Nie należy jednak stawiać wyglądu na pierwszym miejscu i szukać wytrwale kompromisu między wyglądem, a zdrowiem.

Jakie kozaki są modne tej zimy?

Wciąż pozostają w modzie kozaki, których długość sięga powyżej kolana. Dobrze komponują się ze spódnicami, sukienkami, legginsami, ale i spodniami, które są bardzo często wybierane w swoich najbardziej wąskich wersjach. Dla kobiety ceniącej klasykę sklepy przygotowały oficerki, które sięgają lekko przed kolano i są najczęściej wybieraną opcją. Wielbicielki oficerek podają, że to najładniejsze dla nich buty. W dodatku ciepłe i praktyczne. Jeśli faktycznie jest tak, jak mówią, trudno dziwić im się, że to ich ulubione buty.

Jest pewna część kobiet, która nawet w wyborze kozaków postępuje krótko i na temat. Długość lekko za kostkę wciąż jest tak samo praktyczna. Śnieg do takiej wysokości z reguły nie dosięga, a daje to możliwość wygodnego noszenia spodni w różnym fasonie. Są też zresztą kobiety o grubszych nogach, czy łydkach, dla których długie kozaki stanowią często problem nie do przejścia.

Na co zwrócić uwagę?

Na podeszwę. Cienka podeszwa przepuszcza przez siebie chłód i niewiele z takich butów zyskujemy. Porządne kozaki to takie, które mają mocną i dobrą podeszwę, która ochroni nas przed chłodem. Ważny jest również materiał wykonania kozaków, by nie przemakał, kiedy spadnie śnieg i dawał nam możliwość bezproblemowego poruszania się zimą po mieście. Z tego względu często wybierana jest skóra.